Serija A - Udineze slavio u Đenovi, Sasuolo izvukao bod u Lećeu, Baloteli napuštao teren, pa postigao utešni gol

nedelja 03.11.2019.
17:07

U okviru 11. kola italijanskog šampionata, u terminu do 15h odigrana su tri duela.

EPA-EFE/SIMONE VENEZIA

Đenova - Udineze 1:3 (1:1)

Poveli su "Grifoni" u 22. minutu, strelac je bio Goran Pandev, na asistenciju Kuamea.

Ipak, samo 10 minuta kasnije je Udineze poravnao, strelac ponajbolji igrač ove ekipe Rodrigo De Paul, na asistenciju Nestorovskog.

Sa 1:1 se otišlo na odmor, da bi "Zebre" u finišu stigle do sva tri boda, igrao se 87. minut kada je Sema preokrenuo rezultat, da bi u trećem minutu nadoknade Lasanja postavio konačan rezultat.

Leće - Sasuolo 2:2 (2:1).

Poveli su domaći igrači u 18. minutu, strelac je bio bivši napadač Milana Lapadula.

Ipak, Sasuolo dolazi do izjednačenja u 35. minutu preko pozamljenog igrača iz Borusije Dortmund Žeremija Toljana.

Leće ipak odlazi na odmor sa golom prednosti, za to se u 42. minutu postarao Falko, sjajnim golom iz slobodnog udarca.

Gosti, za koje je od 66. minuta zaigrao i Filip Đuričić, dolaze do boda u 85. minutu, preko najboljeg igrača Domenika Berardija.

Verona - Breša 2:1 (0:0)

Ekipa Helas Verone je upisala drugi vezani trijumf, nakon Parme savladali su i Brešu.

U prvom delu nije bilo golova, da bi Salsedo Mora doneo prednost domaćem sastavu u 50. minutu.

U 81. je Pesina povisio na 2:0, da bi samo četiri minuta kasnije Baloteli lepim pogotkom postavio konačan rezultat. Dodajmo i da je u samom finišu Matri zaradio crveni karton, ali van terena.

Darko Lazović je proveo čitav meč u postavi pobedničke ekipe, a utakmicu su obeležile i rastističke uvrede domaćih navijača na račun Marija Balotelija, koji je u jednom trenutku prekinuo igru, zatim šutnuo loptu u pravcu navijača Verone i napustio teren.

Saigrači su ga jedva ubedili da se vrati, pomenutu situaciju pogledajte u prilogu.