nedelja 12.05.2019.
16:58

Tim iz Toskane i dalje ima šansu da opstane u italijanskoj eliti.

EPA-EFE/LANCIA

U terminu od 15 sati danas su odigrane dve utakmice 36. kola italijanske Serije A.

Fudbaleri Udinezea načinili su ogroman korak ka opstanu pošto su ubedljivo slavili u gostima Frosinoneu sa 3:1.

Svaku dilemu oko pitanja pobednika otklonio je Okaka svojim drugim golom četiri minuta kasnije. Utešni pogodak za domaću ekipu delo je Federiko Dionisi u 85. minutu.

Empoli je u gostima savladao Sampdoriju sa 2:1 i tako sačuvao nadu da može do opstanka u poslednja dva kola.

Dijego Farijas je doveo svoj tim u vođstvo u 36. minutu meča, da bi veoma bitna tri boda doneo Đovani Di Lorenco u 75. minutu nakon odbitka sa penala.

Pogodio je i Fabio Kvaljarela u drugom minutu nadoknade vremena sa penala, ali vremena za nešto više za Sampu nije bilo.