Serija A - Torino minimalcem ispratio Mihu, "petarda" Sampdorije, duel Partizanovaca pripao Srbima!

nedelja 12.01.2020.
16:59

Ekipa Klaudija Ranijerija beži sa dna.

EPA-EFE/ALESSANDRO DI MARCO

U terminu od 15 časova danas su odigrane tri utakmice 19. kola italijanske Serije A.

Fudbaleri Torina savladali su Bolonju kod kuće minimalnim rezultatom.

Jedini pogodak na meču postigao je Berenger u 24. minutu, a ekipa Siniše Mihajlovića do kraja meča nije uspela da izbegne poraz i pored nekoliko veoma izglednih šansi. Reprezentativac Srbije Saša Lukić odigrao je čitav meč za "bikove", a dobio je i žuti karton.

Sampdorija je u Đenovi ubedljivo slavila protiv Breše, nakon preokreta bilo je 5:1 za ekipu Klaudija Ranijerija.

Gosti su poveli golom Šanselora u 12. minutu, ali je Sampdorija do kraja poluvremena uspela da u potpunosti preokrene rezultat golovima Linetija u 34. i Jankta u trećem minutu nadoknade vremena. Na 3:1 povisio je Kvaljarela u 69. minutu sa penala, da bi osam minuta kasnije postavio Kaprari povećao prednost svoje ekipe. Konačan rezultat postavio je Kvaljarela u drugom minutu nadoknade vremena.

Fiorentina je golom Pecelje u 82. minutu pobedila SPAL u Firenci. Nikola Milenković je odigrao čitav meč za "ljubičaste", dok je Dušan Vlahović ušao u igru na početku drugog poluvremena. Minute u dresu gostiju iz Ferare upisao je još jedan bivši fudbaler Partizana Marko Janković koji je ušao u igru u 86. minutu meča.