Serija A - Spaleti je već spakovao kofere, a onda je u Ikardija ušao duh Panjenke!

subota 15.12.2018.
19:54

Nije bilo lako navijačima Intera večeras, ali vredelo je za jedan trenutak magije.

EPA-EFE/MAURIZIO BRAMBATTI

Fudbaleri Intera ostvarili su pobedu u 16. kolu italijanske Serije A pošto su na Đuzepeu Meaci savladali Udineze sa 1:0.

U prvom poluvremenu nismo videli previše uzbuđenja, "Neroazuri" su imali terensku inicijativu, ali bez konkretnijih prilika.

Ni drugo poluvreme nije krenulo ništa drugačije, s tim što su se gosti malo okuražili i konačno zabeležili šut ka golu Handanovića.

Ključni trenutak na utakmici desio se u 75. minutu kada je Fofana igrao rukom u kaznenom prostoru Udinezea, pa je Abiso nakon pregledanog VAR snimka pokazao na belu tačku.

Krenuo je Udineze da igra otvorenije nakon gola što je prouzrokovalo nekoliko opasnih situacija pred golom "Zebreta", ali nakon Ikardijevog gola promene rezultata nije bilo.

Ikardi je ponovo zatresao mrežu u 89. minutu, ali je njegov pogodak poništen zbog ofsajda. U poslednjim trenucima Puseto je probao iz kaznenog prostora, ali lopta je otišla pored gola.

Nakon eliminacije u grupnoj fazi Lige šampiona, mnogi smatraju da je trener Intera Lućano Spaleti na izlaznim vratima kluba, ali mu je kapiten ekipe kupio nešto vremena.