sreda 29.07.2020.
21:31

Lazoviću sedma asistencija, kuva u borbi za opstanak.

EPA-EFE/ANGELO CARCONI

Fudbaleri Lacija dočekali su Brešu u 37. kolu Serije A, slavili su sa 2:0 (1:0), a pobeda ostaje u senci sjajnog napadača "Nebeskoplavih".

Poveli su domaći igrači u 17. minutu, Korea je pogodio na asistenciju Imobilea.

Sa tim rezulatom se otišlo na odmor, da bi upravo Imobile u 83. minutu povisio na 2:0, Korea mu je uzvratio uslugu.

Tako je italijanski napadač postigao svoj 35. gol u Seriji A ove sezone, te je tako postao i najbolji strelac u Evropi, sada ima gol više od Roberta Levandovskog i sva je prilika da će osvojiti i "Zlatnu kopačku" za sezonu 2019/20.

Imobile je novim golom postavio i konačan rezultat susreta, Lacio siguran protiv povratnika u Seriju B, a Sergej Milinković-Savić je proveo svih 90 minuta na terenu.

Milan je nastavio da beleži sjajne rezultate, ovog puta su puleni Stefana Piolija slavili u Đenovi protiv Sampdorije sa 1:4 (0:1).

Ibrahimović je bio strelac već u četvrtom minutu i to je bio jedini pogodak u prvom poluvremenu.

U razmaku od samo četiri minuta u drugom delu igre "Rosoneri" su rešili pitanje pobednika, tačnije, to su uradili Ibrahimović i Čalhanoglu.

Najpre je Ibra asistirao turskom vezisti u 54. minutu za 2:0, da bi samo četiri minuta kasnije Čalhanoglu uzvratio uslugu iskusnom Šveđaninu.

Tako je Ibrahimović postao jedini igrač u istoriji koji je postigao 50 ili više golova u dresu oba milanska velikana.

Domaćin nije iskoristio penal u 78. minutu, Donaruma je pročitao Maronija, da bi poraz Dorije ublažio Askildsen u 87. minutu.

Konačan rezultat postavio je Leao u drugom minutu nadokande, za 11. vezani meč bez poraza "Rosonera", u tom periodu su upisali samo tri remija.

Sasuolo je deklasirao Đenovu, slavili su sa 5:0 (2:0) kod kuće.

Poveli su u 26. minutu preko Traorea, da bi u 38. minutu trener gostiju Nikola zaradio crveni karton.

Samo minut kasnije Berardi je sjajnim golom povisio na 2:0 i sa tim rezultatom se otišlo na odmor.

U nastavku se nastavila dominacija tima iz Ređo Emilija, Kaputo je u 66. minutu povisio na 3:0, da bi u periodu od 74. do 77. minutu Sasuolo stigao i do pet golova prednosti.

Najpre je mrežu "Grifona" zatresao Raspadori, potom je to uradio i Kaputo, za svoj drugi gol na susretu.

Do kraja nije bilo promene, Filip Đuričić se našao u startnoj postavi domaćina, na terenu je bio do 73. minuta.

Verona je kod kuće savladala prežaljeni Spal sa 3:0 (2:0).

U sedmom minutu su stigli do prednosti, Di Karmine je bio strelac na asistenciju Lazovića.

Samo četiri minuta kasnije Di Karmine ponovo strelac, ali ovoga puta asistenciju piše Dimarko.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, da bi pobedu Verone overio Faraoni u 47. minutu, na novu asistenciju Dimarka.

Lazović je upisao svoju sedmu asistenciju ove sezone i sa tim učinkom je daleko najbolji u Veroni.

Fudbaleri Lećea upisali su važan trijumf u borbi za opstanak, savladali su Udineze sa 1:2 (1:1) kao gosti.

"Zebre" su povele u 36. minutu preko Samira, da bi samo četiri minuta kasnije Mankosu sa bele tačke poravnao rezultat.

Sa 1:1 se otišlo na odmor, da bi vrednu pobedu gostima doneo Lapadula u 81. minutu.

Leće je sada prvi ispod crte sa bodom manje od Đenove na kolo do kraja.

Lacio - Breša 2:0
Sampdorija - Milan 1:4
Sasuolo - Đenova 5:0
Udineze - Leće 1:2
Verona - Spal 3:0