• Autor: Stefan Matić

• 16. februar 2020.

• 22:40

Uzbudljiv derbi u Rimu.

Inter poveo, ali Lacio preokrenuo golovima Imobilea i Milinković-Savića. Inzagijevi puleni preskočili Inter na drugom mestu (2:1).

Prvi su zapretili domaći i to preko Milinkovića-Savića, ali je šut srpskog internacionalca završio na samom okviru gola. U nastavku Inter je imao bolje prilike.

Prvo Lukaku, a onda kasnije i Kandreva, ali Strakoša je bio spreman u obe situacije. Ali golman Lacija loše brani šut Kandreve u 44. minutu, odbitak ide pravo na nogu Janga. Englez donosi vođstvo Interu pred odlazak na pauzu.

U nastavku Lacio ubacuje u drugu brzinu. Prvo Ćiro Imobile sigurno realizuje penal za koji je i sam zaslužan, 1:1 u 50. minutu. Dvadesetak minuta kasnije na "Olimpiku" imamo pravi preokret.

Sergej Milinković-Savić uspeva nekako da savlada Padelija, srpski internacionalac kroz pravu "šumu" donosi vođstvo Laciju u 69. minutu.

To nije bio kraj uzbuđenja na "Olimpiku", Lautaro pogađa za 2:2, ali glavni sudija meča ipak poništava gol zbog ofsajda.

Do kraja je imao Imobile i odličnu šansu za svoj drugi gol večeras, ali Padeli dobro reaguje.

Lacio je ovom pobedom preskočio Inter na poziciji dva, Inzagijev tim ima 56 bodova, tek jedan manje od Juventusa. Serija A odavno nije bila ovako interesanta.