Serija A - Sjajni Kaljari u strašnoj seriji, Kolarov bez pobede na jubileju, "Bikovi" pali u Udinama

nedelja 20.10.2019.
17:08

U okviru osmog kola italijanskog šampiona, u terminu do 15h odigrana su tri duela.

EPA-EFE/WILL OLIVER

Kaljari igra jako dobro ove sezone, vezali su danas i šesti meč bez poraza, tačnije četvrti trijumf u poslednjih šest utakmica.

Savladali su pred svojim navijačima na Sardiniji ekipu Spala sa 2:0 (1:0).

Poveli su devetom minutu, sjajan gol postigao je Rađa Naingolan, pogledajte ga OVDE.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, da bi u 67. minutu stigli do drugog pogotka, ovoga puta je strelac bio Farago.

Do kraja smo videli po jednu solidnu priliku na obe strane, ali su Ćolito Simeone i Matija Valoti bili neprecizni.

Na kraju pobeda Kaljarija, koji je sada peti sa 14 osvojenih bodova, Spal ima osam manje i u opasnoj je zoni.

Sampdorija je dočekala Romu, na 100. meču Aleksandra Kolarova u dresu "Vučice".

Ipak, nisu uspeli da uveličaju jubilej kapitena srpske reprezentacije, kako je meč u Đenovi okončan bez golova.

Nije bilo puno prilika, najveća uzbuđenja videli smo u finišu.

Najpre je Džastin Klajvert zaradio drugi žuti karton u 87. minutu, da bi koji minut kasnije dobru šansu za Doriju imao Bonacoli, ali je njegov udarac uspeo da ukroti Pau Lopez.

Podela bodova, Roma je šesta sa 13, Sampdorija poslednja sa samo četiri boda.

U trećem susretu Udineze je dočekao Torino, slavili su protiv "Bikova" sa 1:0 (1:0).

Gol odluke postigao je Stefano Okaka u 42. minutu utakmice.

Ekipe su nakon ovog susreta jedna do druge na tabeli, Torino je deveti sa 10 bodova, isti bodovni saldo imaju i "Zebre", ali i slabiju gol razliku.

Kaljari - Spal 2:0
Sampdorija - Roma 0:0
Udineze - Torino 1:0