Serija A - Sergej uvalio Lacio u problem, Miha napravio veliki korak ka opstanku!

subota 20.04.2019.
16:56

Šest mečeva 33. kola Serije A u terminu do 16h.

EPA-EFE/GIUSEPPE LAMI

Fudbaleri Lacija dočekali su prežaljeni Kjevo na "Olimpiku", meč je završen pobedu gostiju od 1:2 (0:0), ponajviše zbog gluposti srpskog reprezentativca.

Igrao se 34. minut kada je Sergej Milinković-Savić zaradio direktan crveni karton.

On je šutnuo Stepinskog, nakon što je ovaj preterao u pokušaju da mu oduzme loptu, popeo mu se i na leđa, sve to je razbesnelo Srbina, ali je zbog svog poteza morao da plati visoku cenu.

Sudija Ćifi ga je poslao na tuširanje, Lacio je ostao sa manjkom igrača, Inzagi je odmah na teren poslao Parola, umesto Patrika.

Otišlo se bez golova na odmor, da bi nakon samo šest minuta igre u nastavku ekipa iz Verone stigla do dva gola prednosti.

Najpre je u 49. minutu Vinjato doneo prednost "Letećim magarcima", da bi samo dva minuta kasnije Hetemaj dupirao prednost ekipe koja će naredne sezone igrati Seriju B

Uzvratio je Lacio u 67. minutu preko Kaiseda, ali je to bilo sve od "Nebeskoplavih".

Nije da se nisu trudili, Imobile je imao veliko šansu u 75. minutu, ali je iz peterca tukao pored gola rivala.

Na kraju pobeda Kjeva i veliki udarac za Lacio, kada je borba za Ligu šampiona u pitanju.

Sinisa Mihajlovic Bolonja

Veliku pobedu izvojevao je Siniša Mihajlović sa svojom Bolonjom, slavili su njegovi puleni na "Renato Dal'Ari" protiv Sampdorije sa čak 3:0 (0:0).

Poveli su u 55. minutu, autogol je postigao Toneli.

Pulgar je u 69. minutu učinio Mihu ponosnim, postigao je sjajan gol iz slobodnog udarca i duplirao prednost Bolonje. On je šutirao iz tzv. "skraćenog kornera", fantastično je poslao loptu ka daljoj stativi i prevario golmana Sampdorije.

Konačan rezultat postavio je Orsolini u 83. minutu, mada je imao i sreće, jer je Audero katastrofalno reagovao.

Pobeda Bolonje je još veća i značajnija zbog poraza koji je Empoli doživeo kod kuće od Spala, gosti iz Ferare su slavili sa čak 2:4 (1:2).

Poveo je Empoli preko Kaputa u 22. minutu, asistenciju je upisao Rade Krunić.

U 38. minutu Petanja poravnava rezultat, da bi samo šest minuta kasnije Flokari doneo preokret.

Otišlo se na odmor, da bi nakon dva minuta igre u nastavku Empoli poravnao preko Traorea.

Nije dugo trajala radost domaćin, kombinacija strelaca golova iz prvog poluvremena, Flokari pronalazi Petanju, koji vraća prednost gostima iz Ferare.

Sve je postalo jasno u 88. minutu, kada je Antenući postigao i četvrti gol za Spal.

U preostalim duelima Kaljari je upisao pobedu protiv Frozinonea od 1:0 (1:0).

Gol odluke je sa penala postigao Žoao Pedro.

U drugom poluvremenu je ekipa sa Sardinije ostala sa igračem manje, drugi žuti je u 80. minutu zaradio Farago, ali je Kaljari zadržao minimalnu prednost do kraja.

Udineze i Sasuolo su podelili bodove, meč u Udinama okončan je sa 1:1 (0:1).

Gosti su poveli preko Sensija u 31. minutu, asistirao mu je Berardi.

Otišlo se sa tim rezultatom na odmor, da bi konačan rezultat postavio Lirola, autogolom u 80. minutu.

Torino je slavio u Đenovi sa 0:1 (0:0).

U prvom delu nije bilo golova, da bi u 58. minutu, na asistenciju Berengera, Ansaldi doneo prednost "Bikovima".

Do kraja nije bilo promene rezultata, Darko Lazović i Ivan Radovanović su proveli svih 90 minuta na terenu u dresu poražene ekipe dok je Lukić u 83. minutu zaigrao u dresu Torina.

Bolonja - Sampdorija 3:0
Kaljari - Frozinone 1:0
Empoli - SPAL 2:4
Đenova - Torino 0:1
Lacio - Kjevo 1:2
Udineze - Sasuolo 1:1