16:58

Ogromno iznenađenje u Bolonji.

EPA-EFE/GIORGIO BENVENUTI

U petom kolu italijanske Serije A danas od 15 sati odigrane su tri utakmice.

Lacio je na svom terenu ubedljivo savladao Đenovu sa 4:1, a odličnu partiju pružio je reprezentativac Srbije Sergej Milinković Savić koji je asistencijom u sedmom minutu pomogao Felipeu Saisedu da dovede svoj tim u vođstvo.  Prednost je udvostručio Ćiro Imobile golom u 23. minutu. Đenova je dobro otvorila drugo poluvreme i nakon samo 60 sekundi izjednačila preko Krištofa Pjateka. Međutim, radost "Grifona" trajala je samo sedam minuta pošto je Sergej Milinković Savić postigao svoj prvenac u dresu Lacija u novoj sezoni. Konačan rezultat postavio je Ćiro Imobile svojim drugim pogotkom na meču u 89. minutu susreta.

Iznenađenja je bilo u Bolonji gde je domaćin pobedio Romu sa 2:0. Federiko Matijelo je doneo prednost svom timu golom u 36. minutu, da bi "Vučici" presudio Federiko Santander u 59. minutu meča. Aleksandar Kolarov je u igru ušao u 65. minutu.

U Veroni Kjevo je izgubio od Udinezea sa 2:0. "Leteći magarci" predvođeni Ivanom Radovanovićem kao kapitenom i Nenadom Tomovićem nisu uspeli da izbegnu poraz pošto su "Zebrete" golovima Rodriga De Paula u 76. i Kevina Lazanje u 92. minutu osvojile sva tri boda.