• 27. septembar 2020.

• 22:41

Podela bodova u Večnom gradu.

Serija A - Ronaldo spasio Juventus u Rimu,
U derbiju drugog kola italijanske Serije A, fudbaleri Rome remizirali su na domaćem terenu sa aktuelnim šampionom zemlje Juventusom 2:2.

Sjajan meč koji je opravdao epitet derbije videli smo u glavnom gradu Italije.

Prva je zapretila Roma preko Mhitarijana što kao da je najavilo događaj iz 30. minuta kada je dosuđen penal za domaćina posle igranja rukom Rabioa.

Penal je u gol pretvorio Žordan Veretu minut kasnije.

Nije se dugo čekalo na odgovor Juvea, u 43. minutu dosuđen je jedanaesterac na drugom kraju terena, neumoljiv je bio Kristijano Ronaldo.

Međutim, dva minuta kasnije ponovo je Veretu bio koban po "bjankonere", ovoga puta nakon kontre i asistencije Mhitarijana.

U drugom poluvremenu stvari su krenule po zlu za ekipu Andree Pirla u 62. minutu kada je Rabio zaradio isključenje, ali je pre toga imala sreće kada je Džeko iz peterca pogodio stativu.

I pored toga, Juventus je uspeo da se u potpunosti vrati u meč preko Ronalda koji je sjajno nadskočio čuvara u zatresao mrežu Mirantea u 69. minutu meča.

Nakon toga, nešto mirniji ritam, pa do kraja meča nije bilo promene rezultata.