Serija A - Ronaldo pogurao moćni Juve, remi Milana u Zlatanovoj senci, nova petarda neustrašive "boginje"!

• Autor: Ivan Cvetković

• 06. januar 2020.

• 16:56

U terminu od 15 časova videli smo tri veoma zanimljive utakmice 18. kola italijanskog šampionata.

Juventus se u Torinu mučio protiv Kaljarija u prvom poluvremenu, ali je na kraju ipak slavio sa ubedljivih 4:0.

Igrao se 49. minut kada je Kristijano Ronaldo iskoristio ogromnu grešku Klavana i rutinski savladao Olsena unutar kaznenog prostora.

Portugalac je duplirao prednost svoje ekipe u 67. minutu sa penala koji je skrivio Rog, a Juve nije stao ni nakon toga.

Gonzalo Iguain je po ulasku u igru pogodio u 81, da bi samo minut kasnije Ronaldo kompletirao het-trik.

Milan je kod kuće remizirao sa Sampdorijom na meču bez pogodaka, susret je protekao u senci novog debija Zlatana Ibrahimovića koji se vratio nakon sedam godina.

"Rosoneri" su zaista zaigrali nešto bolje po njegovom ulasku, Zlatan se po ulasku u igru u drugom poluvremenu našao u dobroj prilici, ali nije uspeo da donese bodove Milanu.

Gde je stala Atalanta prošle kalendarske godine protiv Milana, nastavila je u novoj pošto je u Bergamu stradala i Parma - 5:0.

Već nakon prvog poluvremena bilo je jasno da će bodovi ostati domaćinu, posle prvih 45 minuta bilo je 3:0 za Atalantu golovima Papua Gomeza, Frojlera i Gosensa.

Nastavili su u sličnom ritmu izabranici Đampjera Gasperinija, pa su sa još dva gola Josipa Iličića u 60. i 71. minutu potvrdili veliki kvalitet u ovom trenutku.