Serija A - Roma slavila u završnici za infarkt, Džeko brži od sudije!

subota 23.02.2019.
22:31

"Vučica" ponovo trenirala živce svojim navijačima.

Epa/Riccardo Antimiani

Fudbaleri Rome ostvarili su pobedu u gostima protiv Frosinonea rezultatom 3:2 u okviru 25. kolu italijanske Serije A.

Odmah na startu meča usledio je šok za goste iz Rima kada je Kamilo Ćano doveo Frosinone u vođstvo u petom minutu susreta nakon velike greške Olsena.

Morala je Roma da se otvori u tim trenucima, pa su se smenjivale prilike Ćana i El Šaravija, ali sve se isplatilo u 30. minutu kada je Edin Džeko poravnao rezultat.

Prošao je tek minut, a "Vučica" je povela preko Lorenca Pelegrinija koji je iskoristio odbitak i sproveo loptu u mrežu.

Usledio je nešto mirniji period meča, pa se očekivalo da će ekipa Euzebija Di Frančeska polako "zatvoriti" utakmicu i upisati još jedan trijumf.

Roma je na kraju uspela da ostvari trijumf bukvalno u poslednjim trenucima susreta nakon lepe akcije De Rosija i El Šaravija koju je na kraju krunisao Džeko svojim drugim golom.

Kapiten reprezentacije Srbije Aleksandar Kolarov odigrao je čitav meč za goste iz Rima.