Serija A - Roma prosula tri gola prednosti, Inzagi na tankom ledu, SPAL okrenuo u Parmi

nedelja 27.01.2019.
17:02

U okviru 21. kola italijanske Serije A, u terminu od 15h odigrana su tri meča.

EPA-EFE/PAOLO MAGNI

Roma je gostovala u Bergamu, ispustili su tri gola prednosti Di Frančeskovi puleni, na kraju je Atalanta izvukla bod, 3:3 (0:3) u meču u kojem se i očekivala ludnica.

Igrao se treći minut kada su Rimljani poveli, strelac je bio Edin Džeko, na asistenciju talentovanog Zaniola.

Pola sata kasnije, Bosanac ponovo pogađa u metu, ovoga puta mu je asistirao Nzonzi.

Nije Roma u tom trenutku rekla svoju poslednju reč u prvom delu igre, to su uradili sedam minuta kasnije, Zaniolo upisuje drugu asistenciju, El Šaravi prvi pogodak na susretu.

Ipak, Atalanta dolazi do tračka nade u poslednjem minutu prvog dela, Kastanj je pogodio mrežu Olsena za 3:1 pred odlazak na odmor.

Najavio je tako Belgijanac povratak ekipe iz Bergama, koja u 59. minutu dolazi i do drugog pogotka, strelac ovoga puta defanzivac Rafael Toloi.

U 70. minutu penal za Atalantu, Kolarov ga je skrivio, sjajni Duvan Zapata preuzima odgovornost, ali šalje loptu nebom pod oblake.

Ipak, samo minut kasnije, kontra domaćina, Iličić proigrava Zapatu, koji se iskupljuje za promašen penal, 3:3 u Bergamu!

Do kraja nije bilo promene rezultata, Atalanta će biti prezadovoljna bodom, kako su nakon 40 minuta bili tri gola u zaostatku. Novi problemi za Di Frančeska na drugoj strani, koji je pod pritiskom od početka sezone.

Filipo Inzagi bi uskoro mogao da ostane bez posla, kako je Bolonja doživela katastrofu na svom stadionu protiv Frozinonea, gosti su slavili sa 0:4 (0:2).

Sve je krenulo po zlu za domaćina u 13. minutu, kada je Matijelo zaradio direktan crveni karton.

Samo pet minuta kasnije, gosti su poveli preko Giljionea.

Već u 21. minutu, 2:0 za Frozinone, strelac ovoga puta Kjano.

Otišlo se na odmor sa tim rezultatom, da bi nakon sedam minuta igre u nastavku gosti uvećali prednosti, Pinamonti trese mrežu Skorupskog.

Konačan rezultat je u 75. minutu, drugim pogotkom na meču postavio Kjano.

Ludo je bilo i na "Tardiniju", gde je domaćin ispustio dva gola prednosti, na kraju pobeda Spala nad Parmom od 2:3 (1:0).

Povele su "Mlekadžije" u 11. minutu, strelac Roberto Ingleze sa kreča.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, da bi isti fudbaler nakon osam minuta igre u nastavku duplirao prednost Parme.

Ipak, gosti se nisu predavali, u 70. minutu Valoti smanjuje zaostatak, da bi samo pet minuta kasnije Petanja poravnao rezultat.

U 87. minutu novi šok za domaćina, Alžirac Fares donosi preokret gostima iz Ferare, 2:3 za Spal.

Ispostavilo se da je to bio i konačan rezultat, pobeda Spala na "Tardiniju", kojoj se malo ko nadao.

Atalanta - Roma 3:3
Bolonja - Frozinone 0:4
Parma - SPAL 2:3