Serija A - Roma produbila agoniju Breše, sjajni Smoling, Lacio do tri boda u nadoknadi, "Viola" poražena u Veroni

17:13

U terminu od 15h odigrana su tri duela.

EPA-EFE/ETTORE FERRARI

Roma - Breša 3:0 (0:0)

U prvom delu nije bilo golova, da bi nakon smao četiri minuta igre u nastavku sve bolji Kris Smoling načeo goste, na asistenciju Pelegrinija.

Samo osam minuta kasnije, Smoling je prosledio loptu do Manćinija, koji duplira prednost "Vučice".

Sve je postalo jasno u 66. minutu, kada je Edin Džeko povisio na 3:0.

Do kraja nije bilo promene rezultata, Kolarov standardan uz levu aut liniju, Roma je produbila krizu Breše.

Sasuolo - Lacio 1:2 (1:1)

Poveli su gosti preko sjajnog Imobilea u 34. minutu, asistirao mu je Korea.

Ipak, do kraja prvog dela igre Kaputo poravnava rezultata, na asistenciju Pelusa.

Sa 1:1 se otišlo na odmor, a kada se činilo da će taj rezultat ostati na snazi do kraja, Kaisedo trese mrežu domaćina i donosi tri boda ekipi iz Rima.

Filip Đuričić je počeo meč u dresu domaćeg sastava, ali je teren napustio u 69. minutu, dok je Milinković-Savić sa druge strane svih 90 minuta proveo u igri u dresu Lacija.

Verona - Fiorentina 1:0 (0:0)

"Viola" je razočarala u Veroni, vezali su treći meč bez trijumfa u Seriji A izabranici Vinćenca Montele i pitanje je koliko će se još "Aeroplanino" zadržati na klupi tima iz Firence.

Pobedu ekipi Verone obezbedio je Di Karmine u 66. minutu, na asistenciju Faraonija.

Tri srpska fudbalera odigrala su čitav meč, Darko Lazović u dresu pobedničke ekipe, dok su na poraženoj strani od početka do kraja na terenu bili Dušan Vlahović i Nikola Milenković.