• 23. oktobar 2016.

• 22:37

U pretposlednjem susretu devetog kola Serije A sastali su se Roma i Palermo.

Tim iz prestonice je na svom "Olimpiku" lako izašao na kraj sa jednim od najlošijih timova u dosadašnjem toku sezone u Seriji A.

Slavili su na kraju Spaletijevi izabranici sa 4:1, golovima Salaha, Paredesa, Edina Džeka i El Šaravija.

Poveli su u 31. minutu preko "egipatskog Mesija" kome je asistirao Edin Džeko, koji se nalazi u sjajnoj formi.

Na povećanje prednosti čekalo se do 52. minuta, kada je Posaveca savladao Argentinac Paredes.

Treći gol je postigao najbolji strelac Serije A i bivši igrač Mančester sitija Edin Džeko, kojem je to bio osmi gol ove sezone.

Desetak minuta kasnije je Kvejson ublažio poraz, ali je tri gola razlike vratio El Šaravi samo dva minuta nakon toga.

Roma je nakon ovog trijumfa, šestog ove sezone, drugoplasirana sa 19 bodova, dva manje od prvoplasiranog Juventusa, dok je Palermo pretposlednji sa šest bodova iz devet utakmica.