Serija A - Roma iz 2 u 1, Kolarov napravio penal a potom i asistenciju!

nedelja 15.12.2019.
19:52

Rimljani stigli do nove pobede.

EPA-EFE/ANGELO CARCONI

"Vučica" gubila posle prvih 45 minuta da bi potom uslediopreokret i deveta pobeda ove sezone, SPAL nije izdržao(3:1).

Rimljani su počeli dosta ofanzivno, šanse su propuštali Peroti, Džeko zatim i Pelegrini, tako da je kazna morala stići. Kolarov pravi faul u svom šesnasterercu na izmaku 44. minuta, VAR je potvrdio faul srpskog reprezentativca.

Petanja sigurno realizuje najstrožu kazna, SPAL odlazi sa golom prednosti na pauzu.

Ipak, prednost je trajala samo do 54. minuta, Kolarov dodaje Pelegriniju koji sa nekih dvadesetak metara šutira, lopta pogađa nekog na putu do Berišinog gola, ali završava u mreži. 1:1!

Desetak minuta kasnije veliki preokret, Pelegrini šalje loptu Džeku, nad napadačem je odmah načinjen faul i dosuđen penal u korist domaćina.

Peroti hladnokrvno pretvara jedanaesterac u preokret i 2:1 za Rimljane.

U nastavku su gosti tražili još jedan penal, ali kontakt sa Petanjom nije procenjen kao dovoljan za još jednu kaznu.

"Vučica" overava novu pobedu, ovog puta pogađa rezervista Miktarijan na asistenciju Florencija za konačnih 3:1 na "Olimpiku".

Kolarov je odigrao ceo meč, dok je na drugoj strani takođe svih devedeset minuta proveo i Tomović.