EPA-EFE/ELISABETTA BARACCHI

Fudbaleri Sampdorije se u 13. kolu Serije A dočekali Udineze, upisali su tek treći trijumf ove sezone, ali drugi pod palicom Klaudija Ranijerija i pobegli su iz opasne zone.

Slavili su na "Luiđi Ferarisu" protiv "Zebri" sa 2:1 (1:1).

Poveli su gosti u 29. minutu, strelac je bio Nestorovski.

Morao je do poluvremena dve promene da napravi Ranijeri, na teren je umesto Torsbija poslao Depaolija, da bi u potom umesto Linetija u igru morao Bertolaći.

Ipak, u poslednjim trenucima prvog dela igre, Gabijadini poravnava rezultat.

Jasno, na odmor se otišlo sa 1:1, da bi nakon samo šest minuta igre u nastavku gosti ostali sa igračem manje, Jajalo je zaradio drugi žuti karton.

Domaćin brojčanu prednost koristi u pravo vreme, igrao se 74. minut kada je sa bele tačke Ramirez preokrenuo rezultat.

Do kraja nije bilo promene, Dorija je upisala trijumf i produžila niz neporaženosti na četiri utakmice.

Dorija je pobegla iz opasne zone, Ranijerijevi puleni su sada 16. sa 12 bodova, Udineze 13. sa dva boda više.