Serija A: Proradio "Pevac", pobede Torina i Sasuola, Sampdorija u krizi

16:56

U okviru 11. kola Serije A, od 15h odigrana su tri duela.

Beta/Alessandro Di Marco/ANSA via AP

Današnji dan u italijanskom šampionatu otvorio je Lacio ubedljivom pobedom nad Spalom, više o tom susretu OVDE.

Nakon toga duela, sastalo se još šest timova, a Torino je slavio na "Luđi Ferarisu" protiv Sampdorije sa 1:4 (0:2).

Poveli su golom Belotija u 12. minutu "Bikovi", a "Galo" se postarao da na odmor odu sa dva gola prednosti, kako je bio precizan sa bele tačke.

U nastavku, nakon 10ak minuta igre Falke povećava prednost Torina na 3:0, da bi u 65. minutu prednost gostiju smanjio Fabio Kvaljarela, koji je najpre promašio penal, ali se ubrzo ispravio.

Konačan rezultat je u 78. minutu postavio Ico, nakon asistencije Belotija.

Sasuolo je slavio u Veroni protiv Kjeva, bilo je 0:2 (0:1).

Poveli su gosti finišu prvog dela igre, kada je Di Frančesko na asistenciju Berardija savladao Sorentina, da bi konačan rezultat u sudijskoj nadoknadi postavio Đakerini autogolom.

U postavi domaćina je svih 90 minuta na terenu proveo kapiten Radovanović, dok je u igru u drugom delu ušao i Strahinja Tanasijević, nekadašnji igrač Rada, koji je nažalost u finišu za samo par minuta zaradio dva žuta kartona.

Filip Đuričić je presedeo čitav meč na klupi pobedničkog sastava.

Parma je na "Tardiniju" ugostila Frozinone, gosti mogu biti zadovoljniji, jer je meč okončan podelom bodova, golovi su izostali.

"Mlekadžije" su od 61. minuta igrale sa 10 igrača u polju, kako je Stulac zaradio direktan crveni karton.

Rezultati današnjih mečeva 11. kola Serije A.

Lacio - Spal 4:1
Kjevo - Sasuolo 0:2
Parma - Frozinone 0:0
Sampdorija - Torino 1:4