ponedeljak 04.11.2019.
23:00

Đenovljani pobedom spustili zavesu na 11. kolo.

EPA-EFE/ELISABETTA BARACCHI

Fudbaleri Sampdorije slavili su u Ferari protiv ekipe Spala u okviru 11. kola Serije A sa minimalnih 0:1 (0:0).

U prvih 45 minuta nekoliko dobrih prilika za domaćina, najpre je Strefeca u 19. minutu iz izgledne pozicije promašio čitav gol rivala, da bi pet minuta kasnije udarac Arkadijuša Reke nakon solo prodora uspeo da ukroti Audero.

U finišu prvog dela nova šansa za Strefecu, ali je njegov udarac nakon kornera otišao preko gola Dorije.

U nastavku nije bilo izglednijih prilika, da bi u prvom minutu nadoknade gosti došli do vođstva.

Nakon centaršuta sa desne strane, Ramirez glavom šalje loptu pred gol rivala, ona dolazi do Kaprarija, koji trese mrežu Spala za 1:0.

Bio je to i pobednički gol za Đenovljane, koji su tako upisali prvu pobedu pod vođstvom Klaudija Ranijerija, tek drugu od starta sezone.

Trenutno su sa osam bodova na 18. mestu na tabeli, Spal je poslednji sa bodom manje.