Serija A - Preokret Milana na Ibrinom jubileju, Miha i Gatuzo podelili bodove, ubedljiva Sampdorija!

sreda 15.07.2020.
21:27

Tri duela 33. kola odigrana su u terminu od 19:30h.

Beta/AP Photo/Luca Bruno

Fudbaleri Milana slavili su na "San Siru" protiv Parme posle preokreta, meč je okončan rezultatom 3:1 (0:1).

Gosti su poveli u samom finišu prvog poluvremena, strelac efektnog pogotka je bio Kurtić, na asistenciju Grasija.

Ipak, u uvodnih 15 minuta drugog dela igre "Rosoneri" stižu do preokreta.

Najpre je u 55. minutu fantastičan pogodak postigao Frank Kesi, raspalio je po lopti sa preko 20 metara udaljenosti i od stative je poslo u mrežu rivala.

Samo četiri minuta kasnije su domaći igrači došli do preokreta, odličan centaršut Čalhanoglua iz slobodnog udarca, Romanjoli strelac za 2:1.

Sve je bilo jasno na "San Siru" u 77. minutu, kada je jako lep i efektan pogodak postigao Čalhanoglu, koji je tako postavio i konačan rezultat.

Zlatan Ibrahimović se našao u prvoj postavi "Rosonera" i bio je to njegov 100. nastup za klub.

Bolonja je dočekala Napoli na svom stadionu, Mihajlović se vratio na klupu svog tima nakon jednog meča suspenzije, koju je zaradio zbog vređanja sudije.

Miha i Rino su na kraju podelili bodove, susret na "Dal'Ari" završen je rezultatom 1:1 (0:1).

Gosti su poveli već u sedmom minutu, odličan centaršut Politana iz kornera, najbolji u skoku Manolas.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, da bi domaćin stigao do izjednačenja u 67. minutu preko Palasija, ali je reagovao VAR i poništio gol iskusnog Argentinca zbog ofsajda.

Ipak su Mihini puleni stigli do izjednačenja, u poslednje vreme sjajni Musa Berou je postigao pogodak u 80. minutu za 1:1.

Odlično je prijemom izbacio čuvara u jednoj kontri i potom veoma preciznim udarcem poravnao rezultat.

baner 9

Sampdorija je slavila kod kuće protiv Kaljarija sa 3:0 (2:0) i tako potvrdila da se nalazi u sjajnoj formi, bio je to četvrti trijumf u poslednjih pet utakmica, doživeli su poraz samo od nezadržive Atalante.

Poveli su preko Gabijadinija u osmom minutu, Jankto je glavom spustio loptu pred gol rivala, na pravom mestu našao se bivši napadač Napolija i Sautemptona.

Na 2:0 povisi je Bonacoli u 40. minutu, povukao je kontru, koju je na kraju završio sjajnim udarcem sa ivice kaznenog prostora.

Sve je postalo jasno na "Luiđi Ferarisu" nakon samo devet minuta igre u drugom delu, nešto jači centaršut Jankta sa leve strane, ali se Bonacoli sjajno snašao i jednim akrobatskim potezom ugurao loptu u mrežu Kaljarija, za konačnih 3:0.