Serija A - Preokret Atalante, Udineze u šoku posle 101 minuta igre, Mihi stigle loše vesti iz Đenove!

nedelja 10.02.2019.
17:02

Ovog popodneva odigrane još tri utakmice 23. kola italijanske Serije A.

EPA-EFE/PAOLO MAGNI

Posle remija u Bolonji, u prvom meču dana, popodne nam je donelo dvoboje i Bergamu, Đenovi i Torinu.

Odlična ekipa Atalante je danas opravdala ulogu favorita pred svojim navijačima u Bergamu, savladala je SPAL sa 2:1, i to posle preokreta u drugom poluvremenu.

Taj gol je obeležio prvo poluvreme ove utakmice, a posle dvanaest minuta igre u nastavku domaći tim je stigao do izjednačenja. Zapata je povukao kontru, pobegao svojim čuvarima, a onda u kaznenom prostoru sa leve strane poslao precizan pas za Iličića koji sa peterca pogađa mrežu - 1:1.

Ovo je Zapati već 16. pogodak u Seriji A od početka sezone.

Za to vreme, Sampdorija je u Đenovi neprijatno iznenadila svoje navijače, porazom od ''davljenika'', ekipe Frozinonea, rezultatom 1:0.

Gol odluke postigao je Danijel Ćofani u 25. minutu meča, pa se Frozinone na pretposlednjem mestu približio na samo dva boda zaostatka u odnosu na Mihajlovićevu Bolonju.

Uzbudljivo je bilo u Torinu, gde je domaćin slavio protiv Udinezea sa 1:0, a gostima je u samom finišu, zahvaljujući VAR tehnologiji poništen prelep gol Stefana Okake. Razlog - jedan igrač Udinezea se u tom trenutku nalazio u ofsajdu.

Prema tome, presudio je gol koji je postigao Nigerijac Ola Aina u 31. minutu meča, na asistenciju Ansaldija, a gosti iz Udina, osim pomenute situacije iz finiša meča, mogu da žale i za neiskorišćenim jedanaestercem De Pola iz 74. minuta.

Ni to nije bilo sve, u poslednjim sekundama meča, posle isključenja De Maja, u 99. minutu, Udineze propušta još jednu stopostotnu priliku, preko De Pola, pa Lazanje, prečka je spasila domaće u tim trenucima, pošto je prethodno jedan igrač Torina intervenisao na gol liniji.

U pobedničkoj ekipi je od prvog minuta nastupio srpski vezista Saša Lukić, odigrao je 60 minuta, a onda ga je zamenio Bazeli.