subota 06.04.2019.
16:57

U okviru 31. kola Serije A, Parma je ugostila ekipu Torina.

EPA-EFE/ELISABETTA BARACCHI

Fudbaleri Parme dočekali su na svom "Enio Tardiniju" ekipu Valtera Macarija, a meč je okončan sa najnepopularnijim rezultatom, 0:0.

Nije bilo puno izglednih prilika, gosti, koji su u dobroj formi, su bili konkretniji, prvi pokušaj imao je Baseli u 20. minutu, ali je vezista tukao pored gola Parme.

Osam minuta kasnije je Berenger dobrim udarcem zagrejao rukavice Sepeu, do kraja prvog dela nije bilo izglednijih prilika, pa se bez golova otišlo na odmor.

Gosti su bili bolji i u nastavku, ponovo je u 63. minutu pripretio Berenger, ali je lopta prohujala pored desne stative.

Veliku šansu u finišu propustio je Beloti, popularni "Pevac" je sa ivice peterca poslao loptu preko gola Parme.

Na kraju 0:0, podela bodova, Torino je skočio na šestu poziciju, koja vodi u Ligu Evrope, ali ima samo bod više od Lacija i dve utakmice više.

Parma je preskočila Đenovu i Kaljari, sada su 12. sa 34 boda, čak 15 manje od današnjeg rivala.