Serija A - Potop, Mihin bes, greška Džoa Harta i tužni, tužni Milan!

• Autor: Vladimir Stojanović

• 11. septembar 2016.

• 17:02

U Rimu kasnilo drugo poluvreme, Milan se izblamirao, Miha pobesneo, Džo Hart imao problem u Bergamu. Odloženo u Đenovi, remi u Veroni...

Milan je u prvom poluvremenu teško stizao do gola Udinezea. Bili su ofanzivniji, Suso je pogodio prečku, ali nisu nalazili put do mreže Karnezisa.

U nastavku se ništa nije promenilo, očajni Milan, Halfredson je čak mogao "zebrete" da dovede do pobede, Na kraju u finišu, ni bod za Milan. Hrvat Perica postiže gol, bodovi putuju na sever Italije, zvižduci na "San Siru", tri kola i već deluje kao izgubljena sezona.

Atalanta je bila bolji rival od Torina, prvi deo je obeležilo isključenje Mihajlovića, pretili su domaći, ali nije bilo mnogo zrelih prilika.

U nastavku mnogo bolja igra, Jago Falke iz slobodnjaka dovodi Toro do vođstva, ali radost "Bikova" je trajala dva minuta, Masijelo postiže gol za izjednačenje, deo krivice snosi i Hart posle kornera.

Odluka je pala u poslednjih desetak minuta. Penal za Atalantu, svađa između mladog Kesija i iskusnog Paloskija, Nigerijac je oteo loptu, dao već četvrti gol u sezoni, 2:1, bodovi ostaju u Lombardiji.

Grešku Džoa Harta možete videti ovde, kao i golove iz Rima i Milana.

Roma je povela protiv Sampa, asistencija Perotija, Salah pogađa, 1:0. Činilo se da je to najava lake pobede "Vučice", ali se onda sve okrenulo.

Naime, Luis Mjuriel koji igra u velikoj formi je pobegao odbrani domaćih, dugu loptu Ređinija je pretvorio u izjednačenje, Šćešnji nemoćan majstorija Kolumbijca. U samom finišu prvog poluvremena, Kvaljarela je posle kornera Rikija Alvareza uspeo da se oslobodi Žesusa i pogodi mrežu Poljaka koji ponovo nije dobro intervenisao.

Igralo se po jakoj kiši, pravi potop u Rimu, pa sudija Đakomeli nije mogao da nastavi meč. A šta se dešavalo u nastavku, čitajte i pogledajte OVDE.

Ponovimo, duel na "Marasiju" između Đenove i Fiorentine je odložen zbog potopa.

Malo pravog fudbala u Veroni, bez mnogo uzbuđenja u duelu Kjeva i Lacija u prvom poluvremenu.

A onda potpuno drugačija utakmica, Gamberini u 52. minutu posle kornera dovodi Veroneze u vođstvo, tri minuta kasnije posle akcije Keite i gužve u kaznenom prostoru De Vraj poravnava na 1:1.

Ostalo je nerešeno, drugo poluvreme mnogo bolje, ali ovo je najpravedniji rezultat.

U prvom meču dana, matine terminu, Bolonja je savladao Kaljari sa 2:1, izveštaj možete da čitate ovde.