Serija A - Popodne u znaku ''davljenika'', novo razočaranje u Napulju!

nedelja 09.02.2020.
16:57

Odigrane još tri utakmice 23. kola italijanske Serije A, najveće iznenađenje u Napulju.

Beta/Cafaro/LaPresse via AP

Taman kada smo pomislili da će se Napoli vratiti u gornji deo tabele posle pobeda nad Juventusom i Sampdorijom, tim Đenara Gatuza je danas ponovo razočarao.

Na svom terenu je poražen od ''davljenika'' Lećea sa 3:2, što mu je deveti poraz od početka sezone i ostao je na 11. poziciji.

Doduše, Leće je u prošlom kolu protiv Torina pokazao da je u usponu forme, a danas je to i potvrdio. Trijumf gostiju najavio je Lapadula, vodećim golom u 29. minutu, a na odgovor Napolitanaca se čekalo do uvodnih minuta drugog poluvremena, kada je Milik izjednačio na 1:1.

Kakvu-takvu nadu Napoliju da može da izbegne poraz vratio je Kaljehon u 90. minutu, ali nije bilo dovoljno vremena da domaći stignu do još jednog pogotka.

Važnu pobedu u borbi za opstanak ostvarila je i Đenova, u duelu sa Kaljarijem.

Čovek odluke bio je Goran Pandev u 43. minutu, kada je postigao jedini gol na ovoj utakmici. Kaljari je najbliži izjednačenju u nadoknadi vremena, kada je Rađa Naingolan sa dvadesetak metara raspalio po lopti, ali je prečka spasila goste.

Ipak, zahvaljujući pobedi Lećea u Napulju, Đenova je i dalje ''ispod crte'' kada je borba za opstanak u pitanju.

Breša je na svom terenu bila na pragu pobede protiv Udinezea, ali gosti su u samom finišu uspeli da stignu do boda.

Brepu je u vođstvo doveo Bisoli u 81. minutu, a izjednačio je De Pol u trećem minutu nadoknade vremena.