Serija A - Ponadali se rivali Juventusa, a onda je na scenu stupio Ronaldo!

subota 27.10.2018.
19:55

Juventus je danas gubio nakon prvih 45 minuta, ali se kući vraća sa sva tri boda.

EPA-EFE/FABIO MUZZI

Kristijano Ronaldo je pronašao pravu formu u pravom trenutku. Podigao se na prepoznatljiv nivo, mogao je to ceo svet danas da vidi u pobedi Juventusa nad Empolijem od 1:2.

Portugalac je sa dva gola u nastavku preokrenuo rezultat, doneo je Juventusu tri boda i zadržao na distanci timove koji prete na tabeli.

Empoli je bio sjajan u prvom poluvremenu, stvarali su šanse, a do gola su stigli u 28. minutu kada je Rade Krunić dodao do Kaputa, a ovaj fantastičnim udarcem savladao Ščešnjeg.

Ne možemo reći da je Juventus imao dobrih šansi u prvih 45 minuta, a onda su se probudili u drugom poluvremenu.

Prvo je Pjanić nagovestio da može biti golova u mreži Empolija kada je pogodio prečku u 49. minutu, a 4 minuta kasnije penal za Juve. Kristijano Ronaldo je uzeo stvar u svoje ruke, pogodio za 1:1 i čekali smo nakon toga još ozbiljnih napada gostiju.

To se i desilo, novi gol je viđen u 70. minutu, ponovo je Kristijano Ronaldo pogodio, ovoga puta majstorski sa 25 metara u gornji levi ugao za konačnih 1:2!

Potezom je rešio utakmicu, doneo Juventusu tri boda kada je ekipa ušla u blagu krizu u Seriji A.