Serija A: "Poker" Milana protiv Evertonovog Spala, Kutrone kao Inzagi

• 10. februar 2018.

• 16:48

Fudbaleri Milana nastavili su sa dobrim partijama u italijanskom šampionatu.

Serija A:
Izabranici Đenara Gatuza rutinski su slavili na gostovanju u Ferari, bilo je 0:4 (0:1) za ekipu sa "San Sira".

Poveli su već u drugom minutu, Suso je odlično centrirao sa desne strane, prvi pokušaj fudbalera Milana je golman domaće ekipe uspeo da ukroti, ali je odbitak mladi Kutrone pretvorio u gol.

Do kraja prvog dela igre beležimo i dobru priliku u kojoj se našao Čalhanoglu, ali je lopta nakon njegovog udarca sa ivice šesnaesterca otišla pored gola.

U 41. minutu je Spal imao najbolju priliku u prvom poluvremenu, Viviani je dobro šutirao sa ivice kaznenog prostora, a lopta je pogodila stativu.

U nastavku, igrao se 65. minut, kada smo videli sličnu situaciju kao i sa početka susreta. Suso je ovoga puta šutirao, golman Spala skida njegov udarac, ali odbitak kupi Kutrone i postiže svoj drugi gol na utakmici. Može se reći da mladi napadač Milana svojim dobrim postavljanjem i "osećajem za gol" podseća na legendu kluba Filipea Inzagija.

Sve je bilo jasno u 73. minutu, greška odbrane Spala, lopta dolazi do Bilje, a iskusni Argentinac lepo plasira loptu iza leđa Mereta za 0:3 u Ferari.

Konačan rezultat je u 90. minutu postavio bivši igrač Rome i Liverpula Fabio Borini.

Milan je nastavio sa dobrim igrama, sada su sedmi na tabeli sa sedam bodova manje od Intera, koji je na četvrtom mestu, poslednjem koje vodi u Ligu šampiona. Spal, za koji je 54 minuta odigrao i doskorašnji fudbaler Partizana Everton Luiz, ostaje 18. sa tri boda manje od prvog tima iznad crte.