16:58

Zaza pogodio i za drugi torinski klub.

EPA-EFE/SIMONE ARVEDA

Danas su u terminu od 15 sati odigrane tri utakmice Serije A.

Đenova je u gostim savladala Frosinone sa 2:1, a epitet igrača utakmice zaslužio je Krištof Pjatek. Fantastični Poljak blistao je u prvom poluvremenu meča pošto je golovima u 33. i 36. minutu doveo svoj tim u ogromnu prednost. Međutim, Kamiljo Sijano je pet minuta kasnije sa penala smanjio rezultat, ali to je bilo sve što smo videli od Frosinonea.

Pjatek je sada ubedljivo prvi na listi strelaca Kalča pošto je u šest odigranih mečeva već postigao osam golova.

Nekadašnji fudbaler Crvene zvezde Darko Lazović odigrao je 63 minuta za "Grifone" pre nego što je bio zamenjen.

Fiorentina je na svom terenu pobedila Atalantu rezultatom 2:0. Prvi pogodak na meču postigao je Džordana Veretua u 63. minutu sa penala, da bi Kristijano Biragi potvrdio trijumf "Viole" u poslednjim trenucima meča.

Reprezentativac Srbije Nikola Milenković odigrao je čitav meč za ekipu iz Firence.

Na utakmici između Kjeva i Torina smo videli samo jedan pogodak, a on je delo Simonea Zaze u 88. minutu meča.

U centru pažnje se našao i srpski napadač Filip Đorđević koji je bio zamenjen u poslednjim trenucima prvog poluvremena. Niko sa sigurnošću ne može reći da li je to bila prinudna izmena trenera D'Ane, ali je Đorđević imao nezgodan sudar sa protivničkim igračem na sredini prvog dela igre.

Ivan Radovanović je "Leteće magarce" predvodio sa kapitenskom trakom oko ruke, odigrao je ceo meč i zaradio žuti karton u 57. minutu.