nedelja 03.01.2021.
19:53

Rosoneri nastavljaju nepobedivi niz.

EPA-EFE/MARIO TADDEO

Gostovanje Beneventu apsolvirano. Milan slavio rezultatom 2:0, Tonalijev crveni karton problem pred Juventus.

Gosti su brzo došli do prednosti, Tuai ruši Rebića u 16 metara. Frank Kesi je precizan sa kreča, Milan vodi 1:0. Benevento je pokazao da su kvalitetan tim ove sezone, već su uzimali bodove Laciju i Juventusu. Insinje je mogao da donese izjednačenje, njegov šut ipak završava na stativi.

Milanisti su strepeli u 33. minutu. Sandro Tonali pravi veoma neoprezan start, bivši igrač Breše je posle VAR konsultacije poslat napolje. Milan ima igrača manje.

Napetost gostiju smiruje Leao, Portugalac povećava na 2:0 u 49. minutu. Odlična završnica mladog ofanzivca. "Veštice" su potom imale dve odlične šanse, Insinje ne koristi prvu a potom Kaprari promašuje penal u 61. minutu.

U nastavku su svoje šanse imali Barba i Lapadula, domaće igrače nije hteo gol večeras.