• 18. mart 2012.

• 14:52

Prvi meč nedeljnog programa italijanske Serije A doneo je ubedljivu pobedu Kaljarija nad poslednjeplasiranom Ćezenom.

Meč između Kaljarija i Ćezene završen je krajnje ubedljivim rezultatom 3:0.

Apsolutni heroj utakmice bio je Maurusio Pinilja koji je svojim het-trikom sam srušio slabašne goste.

Pinilja je seriju otvorio već u 14. minutu kada je nakon gužve u kaznenom prostoru svojom snalažljivošću doneo prednost svom timu.

Do kraja poluvremena, Kaljari je uspeo da duplira svoju prednost, strelac ponovo Pinilja koji iz penala postavlja rezultat sa kojim se otišlo na odmor – 2:0.

Svoj het-trik Pinilja je kompletirao u 57. minutu, kada je ponovo iz penala postavio konačni rezultat meča.

Sve što su gosti uspeli do kraja da urade je da sebi dodatno otežaju posao i ostanu bez Kolućija i Rosija koji su zaradili crvene kartone na ovom meču.

Na njihovu sreću, domaći tim nije uspeo da iskoristi brojčanu prednost, te je do kraja ostalo “samo” 3:0.