Serija A - Penal, crveni i poništeni gol - Krotone do prvog boda protiv šampiona!

Autor: Stefan Matić
subota 17.10.2020.
22:42

Prava drama večeras, Juventus nije mogao do sva tri boda.

Beta/Francesco Mazzitello/LaPresse via AP

Pirlov tim prošao kroz sve moguće scenarije, Krotone dobrano namučio šampiona - na kraju podela plena (1:1).

Na samom početku - iznenađenje!

Bonući ruši igrača Krotonea u svom šesnaestercu, sudija bez dvoumljenja pokazuje na belu tačku. Simi siguran, Bufon savladan u 12. minutu.

Sledi ofanziva šampiona što donosi izjednačenje posle samo desetak minuta. Odlična akcija Kuluševskog koji pronalazi Kijezu, novajlija iz Fiorentine upošljava Moratu koji pogađa za 1:1. Do kraja prvog dela igre beležimo i dobru priliku mladog Frabote, ali bez preokreta.

U nastavku Bentakur pokušava, ali šut Urugvajca ide pored gola. Na drugoj strani Ćigarini je aktivan, ali šut fudbalera Krotonea ide tek pored stative. A onda crveni za Juve.

Kijeza napušta teren posle sata igre, njegov start je bio neoprezan, asistent kod gola Morate odlazi ranije pod tuš. Kod "bjankonera" najagilniji su Morata i Kvadrado, upravo ovaj tandem donosi i preokret, ali VAR stupa na scenu.

Posle poduže pauze vidi se da je Španac bio u ofsajdu posle asistencije svog saigrača, igrao se 77. minut.

Siligardi je imao odličan pokušaj u 86. minutu, ali Bufon na mestu.

Kod domaćih Vulić je zamenjen u 77. minutu dok je Golemić na teren ušao šest minuta kasnije.