subota 30.11.2019.
16:57

Novi poraz fenjeraša.

EPA-EFE/FILIPPO VENEZIA

Fudbaleri Breše doživeli su i šesti vezani poraz, ovoga puta je Atalanta slavila na "Rigamontiju" sa 0:3 (0:1).

Igrao se 26. minut kada su gosti stigli do prednosti, Kastanj je odlično centrirao sa desne strane, Pašalić je imao lakši deo posla, sa par metara je glavom loptu poslao u mrežu domaćina.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, da bi nakon 15ak minuta igre u nastavku hrvatski vezista došao i do drugog pogotka, ovoga puta na daleko atraktivniji način.

Nakon prizemnog centaršuta Iličića, Pašalić je štiklom poslao loptu u mrežu Breše za 2:0.

Do kraja je Atalanta bez većih problema sačuvala prednost i upisala novu pobedu, konačan rezultat postavio je Iličić u drugom minutu nadoknade.

Breša je doživela šesti vezani poraz, a da stvar bude još gora, vezali su čak devet mečeva bez trijumfa (samo jedan remi na poslednjih devet mečeva), poslednji put su slavili još krajem septembra.

Atalanta se trgla nakon serije od četiri meča bez trijumfa u Seriji A, Breša je bila prava prilika za izlazak iz krize.

Dodajmo i da je Mario Baloteli proveo na terenu 90 minuta, ali nije uspeo da se nađe u izglednijoj prilici za gol.

Atalanta šesta sa 25 bodova, Breša poslednja sa samo sedam.