Serija A - Palermu derbi začelja!

• 24. april 2016.

• 14:39

Veoma važne bodove u borbi za opstanak osvojila je danas ekipa Palerma.

Drugi dan vikenda u Seriji A započeo je duelom ''davljenika''. Frosinone je u meču 35. kola dočekao ekipu Palerma koja je slavila rezultatom 2:0 i tako pretekla današnjeg rivala na 18. mestu na tabeli.

Posle prvog poluvremena bez golova, domaći su preko Luke Paganinija imali lepu priliku da dođu u vođstvo, ona nije iskorišćena, a kazna na drugoj strani usledila je šest minuta kasnije.

Alberto Đilardino je odlično reagovao na centaršut Andree Rispolija i poslao loptu u mrežu golmana Lealija - 0:1.

Nade domaćih da mogu da izbegnu poraz potrajale su sve do drugog minuta nadoknade vremena, kada je Makedonac Aleksandar Trajkovski postavio konačnih 0:2.

Našeg Uroša Đurđevića nije bilo na terenu, svih 90 minuta je proveo na klupi Palerma.

Naravno, većina današnjih mečeva 35. kola igra se od 15 časova.