Serija A - Orsolini i Sorijano za Mihin osmeh, drama u finišu! Baloteli umalo presudio Parmi!

nedelja 22.12.2019.
16:57

Iz Bolonje ni Evropa nije daleko.

EPA-EFE/MARCO LEZZI

U terminu od 15 časova, danas su odigrane dve utakmice 17. kola italijanske Serije A.

Fudbaleri Bolonje savladali su Leće u gostima rezultatom 3:2.

Domaćin je izdržao nalete ekipe Siniše Mihajlovića sve do finiša prvog poluvremena kada je Rikardo Orsolini doveo svoj tim u vođstvo u 43. minutu igre.

U nastavku, Bolonja je zaigrala još bolje, pa je u razmaku od svega deset minuta postigla još dva gola.

Prvo je Roberto Sorijano zatresao mrežu Gabrijela, da bi u 66. Orsolini nakon sjajnog driblinga zakucao loptu pod prečku.

Usledila je prava drama, Leće je uspeo da se vrati u igru golovima Babakara u 86.Farijasa u 91. minutu, ali to nije bilo dovoljno da se ugrozi pobeda ekipe Siniše Mihajlovića.

Breša je iznenadila Parmu gde je umalo stigla do sva tri boda, na Enio Tardiniju bilo je 1:1.

Mogli su gosti do vođstva još u prvom poluvremenu kada je Donaruma propustio sjajnu priliku, a u drugom delu igre svoje mesto ustupio je Mariju Baloteliju.

Upravo je Super Mario bio koban po "mlekadžije" u 72. minutu kada je iskoristio udarac saigrača da preusmeri loptu u mrežu.

Spas domaćinu stigao je u samom finišu susreta, igrao se 92. minut kada je Grasi postigao gol glavom i doneo svom timu bod.