ponedeljak 06.01.2020.
22:39

Inter ponovo na čelu italijanskog šampionata.

EPA-EFE/CESARE ABBATE

U derbiju 18. kola italijanske Serije A, fudbaleri Intera savladali su Napoli na San Paolu rezultatom 3:1.

Ekipa Đenara Gatuza je prva pripretila preko Milika, ali je Lukaku već u trećem minutu zapretio i umalo savladao Mereta.

Belgijanac je ipak stigao do gola u 14. minutu kada je iskoristio kiks Di Lorenca, zalomio u levu stranu i preciznim udarcem loptu od stative poslao u mrežu.

Nastavio je Inter sa opasnim napadima, prilike su propuštali Vesino i Martinez, ali je Lukaku ponovo bio neumoljiv u 33. minutu nakon velike greške Mereta.

Šest minuta kasnije, Napoli je smanjio zaostatak preko Arkadijuša Milika, pa se na odmor otišlo sa velikom nadom da bi domaćin mogao da izbegne poraz.

Ipak, tu nadu je srušio Lautaro Martinez u 62. minutu kada je posle loše intervencije Manolasa lagano poslao loptu iza golmana "partenopeija".

Pokušavao je Napoli da se vrati u meč, Insinje je u nastavku meča pogodio i prečku, a u jednom trenutku se istakao i Handanović svojom odbranom, pa promene rezultata do kraja meča nije bilo.