Serija A - Ne pomaže ni Prandeli, Inzagi rastužio Blekija i Vlahovića i odneo bodove iz Firence!

nedelja 22.11.2020.
14:25

Moglo bi se reći - iznenađenje.

EPA-EFE/CLAUDIO GIOVANNINI

U sedmom kolu italijanske Serije A, fudbaleri Beneventa savladali su Fiorentinu u Firenci rezultatom 1:0.

Svoj drugi debi na klupi "ljubičarstih" Ćezare Prandeli neće pamtiti po dobrom pošto je doživeo poraz od povratnika u elitu.

Posle ne naročito zanimljivog prvog poluvremena, na startu drugog usledio je šok kada je Rikardo Improta preciznim udarcem sa ivice kaznenog prostora savladao nemoćnog Dragovskog u 52. minutu.

I pored činjenice da je ekipa Pipa Inzagija bila konkretnija, i Fiorentina je imala svoje prilike, reprezentativac Srbije Dušan Vlahović propustio je dve veoma dobre prilike nakon primljenog gola, dok je na drugoj strani opasan bio Lapadula u završnim minutima meča.

Benevento je ovom pobedom preskočio upravo Fiorentinu i našao se na 13. mestu Serije A sa devet osvojenih bodova, dok je tim iz Firence 12. sa jednim poenom manje.