20:32

Još jedan poraz vicešampiona Serije A.

EPA-EFE/CIRO FUSCO

Hrabra Parma srušila Napoli rezultatom 2:1, još dosta posla predGatuzom.

Nije počelo najbolje za domaće, Kulibali pravi veliku grešku već u četvrtom minutu koju koristi Kulševski i dovodi Parmu u prednost. Senegalac je potom i ubrzo zamenjen zbog povrede nakon duela sa Šveđaninom.

Napolitanci su krenuli u totalnu ofanzivu, ređale su se prilike Zjelinskog i Insinjea, na drugoj strani Žervinjo promašuje dobru priliku. Na samom kraju poluvremena su domaći dobili i penal, koji je ubrzo poništen posle konsultacija sa VAR-om.

Domaći nastavljaju sa napadima, ponovo Insinje promašuje odlične prilike, ali Milik uspeva da nastavi dobru formu, Poljak pogađa za izjednačenje u 64. minutu.

Potom Rui promašuje odličnu šansu, Mertens ima priliku kasnije da bi na kraju ipak Žervinjo upropastio debi Gatuza golom za pobedu. Sjajna kontra "mlekara", Kuluševski sjajno upošljava starijeg kolegu, Parma slavi na "San Paolu" rezultatom 2:1.