subota 02.11.2019.
19:56

Belgijanac doneo nova tri boda ekipi Antonija Kontea.

EPA-EFE/ELISABETTA BARACCHI

U okviru 11. kola Serije A, Bolonja je ugostila Inter, a susret na "Renato Dal'Ari" okončan je pobedom ekipe iz Milana, rezultatom 1:2 (0:0).

U prvom delu nije bilo golova, ali daleko od toga da nije bilo prilika.

Najpre je već u trećem minutu Handanovič morao da interveniše nakon pokušaja Sansonea, da bi šest minuta kasnije na drugoj strani Skorupski sačuvao mrežu nakon udarca Lautara Martineza.

Na isteku pola časa igre Skorupski skida pokušaj Lukakua, da bi tri minuta kasnije Martinez zatresao mrežu domaćeg sastava, ali je njegov pogodak poništen zbog ofsajda.

Šest minuta kasnije mrežu trese i Lukaku, ali je i Belgijanac bio u nedozvoljenoj poziciji.

Nakon 15ak minuta igre u nastavku, Bolonja stiže do prednosti, Sorijano postiže efektan pogodak za 1:0.

Ipak, "Neroazuri" dolaze do izjednačenja u 75. minutu, Lukaku je pokupio jedan odbitak i smestio ga u mrežu domaćeg sastava, za svoj osmi gol u Seriji A ove sezone.

Inter dolazi do trijumfa u sudijskoj nadoknadi, Orsolini je skrivio penal, koji je u gol pretvorio Romelu Lukaku, za svoj drugi pogodak na utakmici.

Vrlo važan trijumf Intera, koji se popeo na čelo tabele sa dva boda i utakmicom više od Juventusa, Bolonja 12. sa 12 bodova nakon 11 odigranih kola.

Izdvajamo i jedan sjajan detalj sa tribina, kako su navijači Intera razvili transparent upućen Siniši Mihajloviću.

Srpski stručnjak nije bio na klupi Bolonje, kako prolazi kroz treći ciklus hemioterapije u borbi protiv leukemije, a pristalice bivšeg kluba su mu na srpskom poručile sledeće.

"Napred Siniša, veliki si borac, ne odustaj", stajalo je na transparentu navijača "Neroazura".