Serija A - Napoli savladao Udineze u goleadi, čekaju se vesti o Ospini

nedelja 17.03.2019.
20:04

Fudbaleri Napolija slavili su u 28. kolu Serije A na svom stadionu, utakmica će ostati u senci povrede golmana domaće ekipe.

EPA-EFE/ELISABETTA BARACCHI

Slavili su puleni Karla Anćelotija na "San Paolu" protiv Udinezea rezultatom 4:2 (2:2).

Na samom startu utakmice je povredu glave doživeo golman domaće ekipe David Ospina, nakon sudara sa jednim protivničkim fudbalerom.

Lekarsko osoblje je moralo da mu uvije glavu zbog posekotine na glavi, ali je Kolumbijac insistirao da nastavi da brani.

Ostao je na golu Napolija, ali je u finišu prvog dela kolabirao, ostao je na kratko bez svesti, uletelo je lekarsko osoblje i ubrzo ga na nosilima iznelo sa terena, odmah je prevežen u bolnicu.

Čekaju se rezultati testova, nadamo se da je golman Arsenala na pozajmici u Napulju dobro, više o svemu OVDE.

Ospina

Dok je Ospina stajao na golu domaće ekipe, videli smo četiri pogotka.

Junes je sa ivice kaznenog prostora sjajnim udarcem doneo prednost Napoliju u 17. minutu, da bi je Kaljehon duplirao devet minuta kasnije.

Ipak, nije se Udineze predavao, Lasanja je izbio sam pred Ospinu u 30. minutu i smanjio na 2:1, da bi samo šest minuta kasnije nakon odbitka Fofana poravnao rezultat.

Ospina je ubrzo nakon toga završio na travi, napustio je teren, zamenio ga je Meret.

Otišlo se na odmor sa 2:2, da bi u 58. minutu Napoli ponovo došao do prednosti, nakon kornera strelac je bio Milik.

A onda, 69. minut, solo akcija Drisa Mertensa i lep pogodak sa ivice kaznenog prostora, Napoli je stekao dva gola prednosti po drugi put na utakmici.

Ovoga puta su uspeli da zadrže prednost, postigli su i peti gol u nadoknadi, ali je on nakon intervencija VAR-a poništen zbog ofsajda.

Napoli je tako iskoristio kiks Juventusa da mu se približi na 15 bodova zaostatka, ostalo je 10 kola do kraja.

Udineze će nastaviti borbu za opstanak, trenutno su 16. sa 25 bodova, jednim više od Bolonje koja je prva ispod crte, ali i sa utakmicom manje.