Serija A - Napoli poslao Kjevo u niži rang i odložio proslavu Juventusa

nedelja 14.04.2019.
19:50

Ekipa iz Verone i zvanično bez šansi za opstanak, Napoli matematički i dalje u igri za titulu.

EPA-EFE/PAOLO MAGNI

Fudbaleri Napolija slavili su u Veroni protiv Kjeva sa 1:3 (0:1) i tako "Leteće magarce" poslali u Seriju B.

Igrao se 15. minut kada su gosti poveli, centaršut Mertensa iz kornera, najbolji u skoku Kulibali, koji glavom postiže efektan pogodak za 1:0 u korist ekipe iz Napulja.

Mogao je Kirikeš da duplira prednost Karletove ekipe samo 10 minuta kasnije, ali je Rumun glavom tukao pored gola.

Otišlo se na odmor sa 0:1, Mertens je na startu nastavka pripreti, ali je slabo šutirao, lopta je otišla preko gola.

Imao je veliku šansu Milik u 62. minutu, ali je neprecizno šutirao, da bi samo dva minuta kasnije postigao sjajan gol.

Tukao je sa 20ak metara vrlo dobro i matirao golmana Kjeva za 2:0.

Sve je postalo jasno u Veroni u 81. miuntu, kada je Kulibali pokupio jedan odbitak nakon kornera i postigao drugi gol na utakmici.

Gol utehe za domaćina postigao je Cesar u poslednjem minutu.

Kjevo zvanično u Seriji B, imaju 11 bodova nakon 32 kola, 20 manje od Bolonje, koja je prav iznad crte.

Napoli je sa druge strane odložio proslavu Juventusa, koji na šest kola do kraja ima 17 poena prednosti u odnosu na ekipu sa "San Paola".