Serija A - Napoli nadomak Lige šampiona, Frozinone jednom nogom u nižem rangu

nedelja 28.04.2019.
14:23

Puleni Karla Anćelotija slavili su na gostovanju u okviru 34. kola italijanskog šampionata.

EPA-EFE/PAOLO MAGNI

Fudbaleri Napolija slavili su na stadiou "Benito Stirpe" u Frozinoneu, protiv istoimene ekipe sa 0:2 (0:1).

Poveli su Napolitanci u 19. minutu, sjajan gol iz slobodnog udarca postigao je Dris Mertens.

U finišu prvog poluvremena šansa za Kaljehona da duplira prednost, ali je njegov pokušaj bio izblokiran.

Otišlo se na odmor sa 0:1 za favorizovane goste, da bi nakon samo četiri minuta igre u nastavku Napoli duplirao prednost.

Dupli pas su odigrali Milik u Junes, nemački internacionalac je proleteo kroz odbranu Frozinonea i potom matirao golmana domaće ekipe za 2:0 u korist sastava iz Napulja.

Bilo je do kraja prilika na obe strane, Frozinone je na sve načine pokušavao da se vrati i zadrži kakve takve šanse za opstanak u eliti, ali su mreže mirovale, te je Napoli upisao trijumf.

Problem za Anćelotija je povreda koju je u finišu utakmice doživeo Kevin Malki, morao je na terenu da ga zameni Raul Albiol.

Na četiri kola do kraja Frozinone je pretposlednji sa 10 bodova manje od Udinezea, koji je prvi iznad crte i ima utakmicu manje, pa se čini da će se vratiti u niži rang.

Napoli drugi sa 70 bodova, veoma su blizu da obezbede mesto koje vodi u Ligu šampiona.