Serija A: Napoli godinu završava na vrhu

petak 29.12.2017.
22:43

Fudbaleri Napolija slavili su na premijeri 19. kola.

EPA-EFE/ALBANO ANGILLETTA

Izabranici Mauricija Sarija slavili na gostovanju Krotoneu rezultatom 0:1 (0:1).

Gosti su do prednosti došli kada je u 17. minutu svoj 117. gol u dresu Napolija postigao Marek Hamšik, Slovaku je asistirao vezista Alan.

Pretili su do kraja prvog dela Insinje i Mertens, udarac omalenog Italijana zaustavio je golman Krotonea, dok je Mertensov šut iz slobodnjaka pogodio prečku.

U drugom delu je Stoian već u 53. minutu mogao da poravna rezultat, ali je šutirao tik pored gola iz dobre pozicije.

Insinje potom u 64. minutu pogađa prečku, da bi golman Krotonea Kordaz sačuvao udarac Kaljehona nakon odbitka.

Reina je potom u 78. minutu dobrom intervencijom sačuvao mrežu, da bi Kordaz ponovo stupio na scenu pred kraj susreta. Igrao se 88. minut kada je najpre sačuvao udarac Dijavare, a potom i Hamšika nakon odbitka.

Na kraju pobeda Napolija, koji će 2017. godinu sigurno završiti na vrhu Serije A, imaju četiri boda više od Juventusa i utakmicu više. Krotone u zoni ispadanja sa 15 bodova.