nedelja 10.11.2019.
14:28

Ubedljiv trijumf najprijatnijeg iznenađenja prvenstva.

EPA-EFE/Fabio Murru

Fudbaleri Kaljarija slavili su u okviru 12. kola italijanskog šampionata protiv Fiorentine rezultatom 5:2 (3:0).

Sve je manje-više bilo jasno već na poluvremenu, kada je domaćin imao tri gola viška.

Poveli su u 17. minutu, strelac je bio hrvatski reprezentativa Marko Rog, na asistenciju Naingolana.

Samo devet minuta kasnije, Pizakane je duplirao prednost domaćeg sastava, da bi u 34. minutu novu asistenciju upisao Rađa Naingolan, na 3:0 je povisio Ćolito Simeone.

U nastavku, Kaljari stiže do "petarde" već za 20 minuta.

Najpre je Žoao Pedro povisio na 4:0 u 54. minutu, treću asistenciju upisao je Naingolan, da bi u 65. minutu Belgijanac svoju blistavu partiju zaokružio fantastičnim pogotkom.

Obraz gostiju iz Firence je u finišu susreta sa dva pogotka spasao Dušan Vlahović, bivši napadač Partizana je bio strelac u 75. i 87. minutu susreta.

Kaljari na poziciji broj tri sa 24 osvojena boda, pravi su hit Serije A ove sezone, dok je Fiorentina na osmom mestu sa osam bodova manje od današnjeg rivala.