nedelja 10.11.2019.
19:58

Poraz "Vučice" u Parmi.

EPA-EFE/SERENA CAMPANINI

U okviru 12. kola italijanske Serije A, Parma je ugostila Romu, koja na prethodnih šest mečeva u šampionatu nije doživela poraz.

Ipak, "Mlekadžije" su uspele da prirede blago iznenađenje i da pred svojim navijačima savladaju ekipu Paulo Fonseke sa 2:0 (0:0).

U prvom delu nije bilo golova, Rimljani su doživeli peh u 26. minutu, kada je zbog povrede Spinacola morao da napusti teren, zamenio ga je Santon.

Problem se javio i za domaćina u finišu prvog poluvremena, zbog povrede je Žervinjo morao napolje, na teren je ušao Sprokati.

Nakon 10ak minuta igre u nastavku Aleksandar Kolarov pogađa stativu iz slobodnog udarca, a potom Sepe brani pokušaj Pastorea.

Usledio je novi šok za goste, igra se 68. minut kada je upravo rezervista Sprokati doneo prednost ekipi Parme, na asistneciju Galjiola.

Mogli su domaći igrači u narednih pet minuta i da uvećaju prednost, Pau Lopez je najpre sprečio Kornelijusa da postigne pogodak, da bi potom Kulevski i Danac imali još po jednu dobru šansu, ali su njihovi pokušaji bili neprecizni.

Sepe je izrastao u junaka "Mlekadžija", kada je u 85. minutu sjajnom intervencijom sprečio Undera da poravna rezultat.

Sve je postalo jasno u trećem minutu nadoknade, kada se Kornelijus konačno upisao u listu strelaca za konačnih 2:0.

Roma šesta sa 22 osvojena boda, Parma dva mesta ispod sa pet bodova manje.