Serija A - Milan se mučio u Đenovi, Rejna Đampaolu kupio još malo vremena!

subota 05.10.2019.
22:46

Španac spasio pobedu u zadnjim minutima.

EPA-EFE/LUCA ZENNARO

Prštalo je u Đenovi večeras, ipak zadovoljniji odlaze gosti kojiu Milano nose sva tri boda posle preokreta (2:1).

Meč na "Luiđi Ferarisu" je bolje počeo domaćin koji su imali dobru priliku preko Leragera, ali je Reina odlično reagova. Španac je još dva puta bio na mukama, ali je šuteve Giljonea i Pajaca uspeo da zaustavi.

Ipak "grifoni" odlaze sa prednošću od 1:0 pošto Šene sjajnim udarcem iz slobodnjaka postiže svoj prvi gol u Seriji A.

Pred kraj prvog poluvremena van terena je viđena velika nervoza, Saponara dobija direktan crveni karton.

"Rosoneri" mnogo bolje počinju drugi deo igre i već u 51. minutu stižu do izjednačenja preko lukavog Tea Ernandeza, levi bek vraća Milan u igru. Velika gužva je bila samo pet minuta posle izjednačujućeg gola.

Biraski je igrao rukom posle driblinga Leaa, Italijan dobija direktan crveni karton a Kesi priliku za gol iz penala. Odličan šut veznog igrača dovodi "rosonere" u prednost, igrao se 57. minut.

Milan je još jednom zapretio preko Leaa, ali do promene rezultata nije došlo. Ipak došlo je do izjednačavanja igrača na terenu, pošto Kalabrija dobija drugi žuti karton posle faula nad Kuameom u 79. minutu.

Šene je mogao da izraste u pravog heroja "grifona", ali bivši igrač Ajaksa ne koristi penal u nadoknadi vremena, Rejna sjajno čita svog protivnika.