Serija A - Milan i Inter sigurni, Napoli nosi samo bod iz Udina

• Autor: Janko Glavonjić

• 19. april 2014.

• 17:02

Inter je prekinuo seriju utakmica bez pobede na teškom gostovanju Parmi. Neroazuri slavili su rezultatom 0:2, dok je gradski rival Milan zabeležio četvrtu pobedu u nizu pošto je rutinski savladao Livorno sa 3:0. Napoli se iz Udina vraća sa bodom, bilo je 1:1.

Prvu veliku priliku Milan je imao u 13. minutu. Posle slobodnog udarca, viđena je česta slika - Rami je nadvisio svog čuvara, uputio udarac glavom, ali nije imao sreće, pošto je lopta pogodila prečku.

U 26. minutu viđena je sjajna saradnja između Robinja i Balotelija, ali je Bardi izleteo i sjajno onemogućio Balotelija da dovede Milan u vođstvo.

U 30. minutu posle akcije Robinja, Kaka je natrčao na odbijenu loptu i "raspalio" po njoj. Šut je završio tik pored stative.

U smiraj poluvremena, Milan je konačno slomio otpor Livorna i poveo golom Balotelija, koji je sjajno iskoristio centaršut Konstanta.

Na početku drugog dela igre Milanezi su izašli odlučni da brzo reše pitanje pobednika, i to je donelo rezultat. Pozajmljeni igrač Kvins Parka Adel Tarabt sjajnim udarcem prevario je golmana Livorna i postigao drugi gol za Milan u 51. minutu.

Posle drugog gola Livorno se potpuno predao. Milan je imao još nekoliko prilika u narednih 20 minuta, na prvom mestu Kaka i Baloteli, ali je izostala dobra završnica.

U 81. minutu Pacini je promašio veliku priliku, ali se iskupio 2 minuta kasnije, kada je iskoristio prelepo dodavanje Balotelija i postigao i treći gol za Milan.

U derbiju kola Parma i Inter odigrali su meč prepun tenzije. Parma je zaradila crveni karton i promašila penal, na startu meča propustila veliki broj prilika, i ima za čim da žali.

Prvu šansu je propustio Kasano u 9. minutu, odnosno Handanoić je sjajno odbranio njegov udarac glavom.

Bivši napadač Intera imao je novu priliku u 13. minutu, ali ovoga puta je bio neprecizan.

Od velikog pritiska domaćih Inter se oslobodio tek u 28. minutu kada je Ikardi imao dobru priliku posle kornera koji je izveo Ernaneš. Samo dva minuta kasnije i Palasio je mogao da se "upiše", ali je golman Mirante dobro intervenisao.

U 44. minutu Parma je imala najbolju priliku na meču. Samuel je očajno reagovao, prvo ne uspevši da izbaci loptu koja je otišla u šesnaesterac Intera, a onda i očajno startovao na Parolu, a sudija je zasluženo dosudio penal.

Kasano se našao oči u oči sa Handanovićem, i ponovo nije uspeo da ga savlada. Tako je golman Intera odbranio penal drugu nedelju zaredom. Na odbitak je natrčao Parolo, ali nije uspeo da bude precizan.

Odmah na startu drugog poluvremena, Paleta je dobio drugi žuti karton za očajan start na Palasiju i tako smanjio šanse Parme da mogu do pobede. Samo minut kasnije, Rolando je, na asistenciju Ernaneša, doneo prednost Interu i svima na Enio Tardiniju bilo je jasno da će Inter teško ispustiti prednost do kraja.

Parma je propustila još jednu veliku priliku, kada je u 57. minutu Lukareli pogodio prečku.

Ipak, to je bilo sve od Parme koja nije iskoristila svoje šanse, a kazna ih je stigla u 89. minutu kada je Fredi Guarin postigao i drugi gol za Inter.

Napoli nije uspeo da odnese sva tri boda iz Udina, domaći su uspeli da osvoje bod, iako je Napoli poveo sjajnim pogotkom Kaljehona u 38. minutu.

U 54. minutu izjednačio je Fernandeš, na sjajnu asistenciju Pincija. Gosti su dobili i crveni karton u smiraj meča, pocrveneo je Fernandeš.

Lacio nije uspeo da slavi na domaćem terenu protiv Torina, iako je dva puta vodio. Na poluvreme se otišlo vođstvom domaćina od 1:0, pošto je Mauri postigao gol u 42. minutu. Kurtić je izjednačio u 52. minutu, da bi Kandreva iz penala u 61. minutu ponovo doveo Lacio u vođstvo.

Samo dva minuta na terenu bilo je dovoljno da Tacidis postigne gol i ponovo izjednači rezultat u 67. minutu, a Ćiro Imobile je u 89. minutu priredio pravi hladan tuš domaćim navijačima donevši prednost Torinu svojim golom. Domaće je spasio Kandreva u poslednjim sekundima meča i postavio konačnih 3:3. Lacio je igračem manje od 79. minuta, pošto je drugi žuti karton dobio Novareti.

Verona je savladala Atalantu na gostovanju golovima bivšeg kapitena domaćih Donatija i Luke Tonija, dok je utešni gol za Atalantu postigao Denis.

Mihin Samp je izgubio od davljenika Katanije, golove za domaće postigli su Leto i Begresio, dok je Okaka bio jedini strelac za Sampdoriju.

Berardi je svojim golom doneo pobedu Sasuolu na gostovanju Kijevu, dok je golovima Sua i Ibarba Kaljari slavio na gostovanju Đenovi, iako su domaći poveli golom De Maja.