• Autor: Boris Jovanović

• 01. decembar 2013.

• 16:58

Siniša Mihajlović uzeo bod u finišu na "Meaci", Sampdorija zaslužila remi pre svega borbenošću. Romi bod u nadoknadi u Begramu, ostaju neporaženi, ali ovo je novi remi u nizu...

U Bergamu, domaćin je bio bolji tim, težak teren je možda sprečio Romu da pokaže više, ali su šanse Lombardijaca bile bolje. Omaleni Brijenca je imao dobru priliku, a "Orobići" su se radovali kada je Brivio iznenadio De Sanktisa iz slobodnog udarca u 50. minutu.

Roma je napadala, postigli su i gol koji je opravdano poništen zbog ofsajda Bredlija. Ipak, u samom finišu, Roma stiže do boda, Kevin Strotman je postigao pogodak, treći remi u nizu, "Vučica" ostaje neporažena. Asistent kod gola bio je Adem Ljajić.

Sampdorija je dobro krenula na "Meaci", imali su jedan dobar pokušaj, ali je Handanović dobro intervenisao. Ali, kada je Inter sredio redove, Đenovljani su bili u nevolji. Nismo gledali baš zanimljiv meč, Inter je poveo nakon akcije raspoloženog Alvareza, lopta je stigla do Gvarina koji je iskosa bombom doveo domaćin do prednosti.

Samp je pokušavala u nastavku da uzvrati, imali su inicijativu, ali ne i neke zrele prilike. Eder je pokušao iz slobodnjaka dvadesetak minuta pre kraja, ali je Handanović nekako zaštitio svoju mrežu.

Ipak, Inter je branio prednost i to im se osvetilo, bomba Renana koji je tek ušao u igru, tu ni Handanović ništa ne može, 1:1, Miha nosi bod u Đenovu!

Golove sa mečeva iz Bergama i Milana možete videti ovde.

Remi na Sardiniji, Sasuolo je u prvom poluvremenu golom Marzoratija i talentovanog Simonea Zaze u prvih 20 minuta vodio protiv favorizovanog Kaljari koji je smanjio preko Nenea, a zatim je jedan otpadak u finišu Markos Sau sproveo u mrežu. Kjevo je  stigao do nove pobede posle povratka Korinija na klupu. "Leteći magarci" su posle Verone golovima Rigonija, Teroa i Paloskija srušili Livorno, pa je ovaj tim uspeo da iskorači iz zone ispadanja.

Milan je danas pre podne savladao Kataniju.

Đenova - Torino 1:1
Parma - Bolonja 1:1
Katanija - Milan 1:3
Atalanta - Roma 1:1
Kaljari - Sasuolo 2:2
Kjevo - Livorno 3:0
Inter - Sampdorija 1:1
Juventus - Udineze 18:30