Serija A - Miha će biti besan, Bolonja "prosula mleko" za dva minuta!

nedelja 12.07.2020.
21:36

Kutrone doneo bod "Violi", velika pobeda Ranijerijeve Sampdorije, na Sardiniji bez golova.

EPA-EFE/GIORGIO BENVENUTI

Četiri meča 32. kola odigrana su u terminu od 19:30h, videli smo tri remija i jednu pobedu gostiju.

Na Sardiniji je viđen veliki broj prilika, ali su golovi izostali, pre svega zbog sjajnog golmana domaće ekipe Kranja, dok su Fiorentina i Parma stigli do bodova u poslednjim trenucima.

Bolonja je za dva minuta ispustila dva gola viška u samoj završnici, dok je Fiorentina u šestom minutu nadoknade poravnala protiv Verone.

Sampdorija je odnela ceo plen iz Udina, videli smo i sjajan gol Bonacolija.

Kaljari - Leće 0:0

Kranjo je bio na mukama u velikom naletu gostiju sredinom prvog dela igre, najpre je odbranio pokušaj Falka, potom i Saponare, ali ga je u 22. minutu spasila stativa, koju je pogodio Kuma Babakar.

U 30. minutu je domaćin doživeo hendikep, jer se povredio Rađa Naingolan.

Do kraja prvog dela po jedna dobra prilika na obe strane, pretili su Saponara i Ragacu, ali promene rezultata nije bilo.

Dinamično i u nastavku, najpre je gol Saponare poništen, potom je Kranjo majstorski odbranio pokušaj Babakara, da bi Mankozu u 59. minutu pogodio stativu.

Pretio je potom Barak Kranju, ali nije bilo promene, Nandez je bio u dobroj prilici da donese pobedu Kaljariju, ali je Gabrijel dobro intervenisao.

U samom finišu šansa i za Farijasa, ali nova intervencija Kranja.

Fiorentina - Verona 1:1 (0:1)

Gosti su poveli u 18. minutu, odlična kombinacija Amrabata i Faraonija, potonji je prihvatio sjajan pas Marokanca i polu-makazicama zatresao protivničku mrežu.

Kada je delovalo da će gosti odneti ceo plen, Kjeza pronalazi Kutronea u kaznenom prostoru Verona, bivši napadač Milana i Vulverhemptona preciznim udarcem trese mrežu rivala za 1:1.

baner

Parma - Bolonja 2:2 (0:2)

Neverovatan meč na "Tardiniju", gosti su do trećeg minuta nadoknade imali dva gola prednosti, ali nije bilo dovoljno.

Poveli su preko Danila već u trećem minutu puleni Siniše Mihajlovića, 13 minuta kasnije je Sorijano duplirao prednost.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, delovalo je da će Bolonja odneti ceo plen iz Parme, ali je Kurtić u trećem minutu nadoknade uveo meč u dramatičnu završnicu.

Samo dva minuta kasnije, potpuni šok za goste, Ingleze strelac, 2:2 na "Tardiniju".

Jasno, nije bilo vremena za promenu rezultata, nema sumnje da će Mihajlović biti besan zbog načina na koji je njegova ekipa ispustila pobedu.

Podsetimo da srpski stručnjak nije mogao da predvodi ekipu zbog suspenzije, pa je sa klupe tim vodio Tanjga.

Udineze - Sampdorija 1:3 (1:1)

Ekipa Udinezea je dočekala Doriju u odličnoj formi, ali su gosti odneli ceo plen.

Lazanja je doneo prednost domaćinu u 37. minutu, da bi u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena Kvaljarela poravnao rezultat.

Otišlo se sa 1:1 na pauzu, da bi u 84. minutu Bonacoli sjajnim makazicama doneo prednost gostima iz Đenove.

Samo tri minuta kasnije domaćin poravnava, ali je gol Najtinka poništen zbog igranja rukom, da bi u trećem minutu nadoknade Gabijadini otklonio sve dileme, 3:1 i pobeda Sampdorije na "Dačija Areni".