subota 02.11.2019.
16:56

Fudbaleri Rome upisali su važan trijumf u 11. kolu italijanskog šampionata.

EPA-EFE/CLAUDIO PERI

"Vučica" je na svom "Olimpiku" dočekala Napoli u derbiju 11. kola Serije A, domaćin je uspeo da slavi sa 2:1 (1:0).

Sjajan meč u Rimu, poveli su domaći igrači u 19. minutu, strelac je bio Zaniolo.

Pukla je kontra, povukao ju je Spinacola, koji je potom poslao jako dobar povratni pas ka Zaniolu, talentovani italijanski reprezentativac se namestio na udarac i efektno šutirao, te je naterao Mereta da vadi loptu iz mreže.

Samo sedam minuta kasnije, penal za Romu, Kaljehon je igrao rukom u svom kaznenom prostoru.

Odgovornost je preuzeo kapiten reprezentacije Srbije Aleksandar Kolarov, navikli smo od njega da uglavnom bez problema najstrože kazne pretvara u golove, ali ga je Aleks Meret pročitao i odličnom paradom sačuvao mrežu!

Sa 1:0 se otišlo na odmor, da bi nakon 10 minuta igre u nastavku Rimljani dobili još jedan penal.

Ovoga puta je rukom u svom kaznenom prostoru igrao Mario Rui, umesto Kolarova priliku da izvede udarac sa kreča dobio je Veretu, Francuz je bio precizniji od Srbina, te je Roma povela sa 2:0.

Nisu se gosti iz Napulja predavali, igrao se 72. minut kada je odbrani Rome pobegao Irving Lozano, hitronogi Meksikanac potom šalje prizemnu loptu pred gol rivala, ona stiže do Milika, koji trese praznu mrežu za 2:1.

U 83. minutu je Džeko vratio dva gola prednosti Romi, ali je njegov pogodak poništen zbog ofsajda.

Roma je u sudijskoj nadoknadi ostala sa igračem manje, kada je Četin zaradio drugi žuti karton, ali nije bilo promene rezultat, važna pobeda Rome, koja je sada treća sa 22 boda, Napoli šesti sa četiri boda manje.