Serija A - Ma, kakav derbi, "Vučica" pregažena na San Paolu! Remi Srba u Firenci, minimalac Spala!

• 31. mart 2019.

• 17:03

Kraj Rominih nadanja o Ligi šampiona?

Serija A - Ma, kakav derbi,
U terminu od 15 sati danas su odigrane tri utakmice 29. kola italijanske Serije A.

Fudbaleri Napolija ostvarili su pobedu na gostujućem terenu pošto su savladali Romu sa 4:1.

Napoli je ostvario potpuno zasluženu pobedu protiv indisponiranog protivnika, a poveo je već u drugom minutu sjajnim golom Arkadijuša Milika. Ipak, na odmor se otišlo nerešenim rezultatom pošto je Dijego Peroti izjednačio sa penala u poslednjim trenucima prvog poluvremena.

Usledila je sjajna igra ekipe Karla Anćelotija koja je preko Drisa Mertensa u 50. minutu i Simonea Verdija pet minuta kasnije overila trijumf na San Paolu.

Probudila se Roma u finišu meča, Nzonzi je čak pogodio i prečku, ali dileme oko pitanja pobednika nije bilo. Konačnih 4:1 postavio je rezervista Amin Junes u 81. minutu. Srpski reprezentativci Aleksandar Kolarov i Nikola Maksimović odigrali su čitav meč i zaradili žuti karton.

Fiorentina i Torino su u Firenci odigrali nerešeno 1:1. Povela je Viola u sedmom minutu golom Đovanija Simeonea, da bi bod svojoj ekipi doneo Danijele Bazeli u 34. minutu igre.

Srpski reprezentativci Nikola Milenković i Saša Lukić su odigrali ceo meč za svoje ekipe, dok je u dresu Fiorentine u igru ušao i bivši fudbaler Partizana Dušan Vlahović.

Spal je u gostima savladao Frosinone minimalnim rezultatom, a čovek odluke bio je Frančesko Vikari u 13. minutu susreta.