• 21. oktobar 2018.

• 22:31

Inter zasluženo stigao do slavlja u velikom derbiju.

Serija A - Ludnica u Milanu, Ikardi presudio
U poslednjoj utakmici devetog kola italijanske Serije A, Inter je u gradskom derbiju slavio protiv Milana rezultatom 1:0.

"Neroazuri" su prvi došli do pogotka preko Ikardija u 13. minutu, ali je njegov gol poništio sudija zbog ofsajda nakon što je Vesino dokačio loptu neposredno pre nego što je ona stigla do Argentinca.

Napadao je Inter i dalje, imao prilike preko Perišića kojeg je zaustavio Donaruma i Vesina kojem je to učinila prečka, ali u 41. minutu je i Milan zatresao mrežu.

Međutim, ni taj pogodak Musaća nije bio regularan jer se štoper našao u ofsajdu.

U drugom poluvremenu smo videli mnogo manje uzbuđenja, pored jalove inicijative Intera i nekoliko sporadičnih pokušaja oba tima, nije bilo konkretnih prilika da se promeni rezultat na semaforu.

I kada se činilo da će se utakmica završiti bez pobednika, na scenu je stupio Mauro Ikardi!

Probio je Vesino sa desne strane u 92. minutu i uputio centaršut praktično napamet, ali Ikardi se prišunjao u svom stilu i postigao gol za pobedu i veliko slavlje navijača Intera.